..

.

DESIGN JAKO HRA

Život je hra, design je hra, design je život, život je design

„Pro mnohé lidi je design jejich životní hrou. Na své cestě životem se každý setkává se spoustou překážek, soubojů s časem, s konkurencí, ale i se sebou samým. Setkává se s prohrami i výhrami a konkurence je tvrdá…“

Design jako hra je stolní fotbálek a kolekce porcelánových hráčů designérů – projekt na míru přímo pro Designblok 2016 a jeho téma „sport“. Hráči fotbálku si mohou z figurek designérů sestavit vlastní tým a s nadsázkou zkusit “rozdrtit” konkurenci. Ke hře stolního fotbálku přirovnáváme českou designovou scénu. Stejně jako fotbalisté bojují o své místo v základní sestavě, musí i jednotliví designéři bojovat o místo na výsluní. Divák – hráč se dostává do pozice trenéra a do svého týmu vybírá ty nejlepší hráče, se kterými se snaží rozdrtit konkurenci v zábavné hře.

Design fotbálku byl zároveň navrhován jako příjemný doplněk do interiéru a taktéž byly voleny i materiály. Kombinace dřeva a bílé barvy by měla splňovat současné estetické požadavky zákazníka a být tak ideální alternativou nynějších stolních fotbálků především do domácností či kaváren.

.


Design: Markéta Kalivodová, Mária Kobelová, Lenka Širůčková, Lucie Vostalová, Lenka Záhorková
Spolupráce: MakerSpace DEPO2015, Lugi
Foto: Sergey Lelyukh
Ilustrace: Mária Fúčelová
/ 2016 /